خرید آنلاین فایل پاورپوینت آتوماتای سلولی و یادگیر سلولی

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش) قسمتی از متن پاورپوینت : تعداد اسلاید : 54 صفحه آتوماتای سلولی و یادگیر سلولی درس یادگیری ماشین مقدمه آتوماتای سلولی در واقع یپاورپوینت آتوماتای سلولی و یادگیر سلولی|40227657|xk|دانلود پاورپوینت آتوماتای سلولی و یادگیر سلولی,بررسی آتوماتای سلولی و یادگیر سلولی,پاورپوینت جامع و کامل آتوماتای سلولی و یادگیر سلولی,کاملترین پاورپوینت آتوماتای سلولی و یادگیر سلولی,پکیج پاورپوینت آتوماتای سلولی و یادگیر سلولی,مقاله آتوماتای سلولی و یادگیر سلولی,تحقیق آتوماتای سلولی و یادگیر سلولی
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با پاورپوینت آتوماتای سلولی و یادگیر سلولی

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 54 صفحه

آتوماتای سلولی و یادگیر سلولی
درس یادگیری ماشین مقدمه آتوماتای سلولی در واقع یك مدل گسسته ریاضی است كه در زمینه های مختلفی همچون تئوری محاسبات، ریاضیات، فیزیك و ... كاربرد دارد.

آتوماتای سلولی در اواخر دهه 1940 توسط John von Neumann مطرح و پس از او توسط ریاضیدانی بنام Ulam به عنوان مدلی برای بررسی رفتار سیستم‌های پیچیده پیشنهاد شد.

نامهای دیگر آتوماتای سلولی عبارتند از:
cellular structures
homogeneous structures
tessellation structure
iterative arrays ؟CA چرا شبیه سازی سیستم های پیچیده نیازمند معادلات پیچیده می باشد.

ارائه معادلات پیچیده نیازمند شناخت قوانین و وجود دانش کامل در مورد سیستم مورد بررسی است.

از معادلات پیچیده برای توصیف یک سیستم پیچیده استفاده نکنید و بجای آن اجازه دهید این پیچیدگی در قالب تعامل بین قوانین ساده بررسی گردد.

ایده : استفاده از تعاملات ساده بین سلولها در آتوماتای سلولی برای شبیه سازی سیستمهای پیچیده مفاهیم اساسی در یك آتوماتای سلولی سلول
حالت
شبكه
تغییر و تحول (گسسته از لحاظ زمانی)
همسایگی
قوانین تغییر حالت
وضعیت اولیه سلول اصلی ترین مولفه آتوماتای سلولی

سلولها را می توان بعنوان حافظه هایی كه وضعیت را ذخیره می كنند در نظر گرفت.

معمولا حالت سلولها بطور همزمان بر اساس قوانین انتقال بروز رسانی می گردد. حالت حالات می توانند وضعیت، عدد، رنگ و ... باشند.

تعداد حالاتی كه یك سلول می تواند داشته باشد متناهی است. on off 1 2 3 شبكه آتوماتای سلولی شامل شبكه ای از سلولها است.

ابعاد شبكه یك مقدار متناهی است (یك بعدی، دو بعدی، سه بعدی و ...) یك بعدی دو بعدی سه بعدی نمای واقعی یك شبكه دو بعدی همسایگی کول همسایه های یك سلول در آتوماتای سلولی بسته به كاربرد سلولهای مختلفی از سلولهای مجاور می باشند. قوانین تغییر حالت در آتوماتای سلولی زمان گسسته است و در هر مرحله هر سلول، وضعیت جدید خود را با در نظر گرفتن حالت همسایه‌های مجاور خود بر اساس یكسری از قوانین بدست می‌آورد.

قانونها به سه دسته قابل تقسیم می باشند:

1-قانون عمومی: در این قانون مقدار یک سلول در مرحله بعدی، به مقدار تک تک سلولهای همسایه در حالت فعلی وابسته است.

2- قانون totalistic: در این قانون مقدار یک سلول در مرحله بعدی، به تعداد سلولهای همسایه که در حالتهای مختلف می باشند، وابسته است. در این نوع قانون برخلاف قانون عمومی، توجه ای به تک تک سلولها نمی شود.

3- قانون outer totalistic: تنها تفاوتی که این قانون با totalistic دارد در این است که در تعیین حالت بعدی سلول، حالت فعلی نیز موثر است. قوانین انتقال مثال: آتوماتای سلولی ابتدائی (یك بعدی) در این آتوماتا هر سلول دارای دو حالت صفر یا یك می باشد.

همسایه های هر سلول دو سلول كناری آن می باشند.

هر سلول بهمراه دو همسایه كناری آن می توانند هشت مقدار مختلف داشته باشند.

هر سلول با توجه به وضعیت فعلی خود و دو همسایه اش یكی از حالات زیر را خواهد داشت: مثال: آتوماتای سلولی ابتدائی (یك بعدی) هر سلول در مرحله

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.