خرید آنلاین فایل پاورپوینت آروماتراپی (Aromatherapy)

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش) قسمتی از متن پاورپوینت : تعداد اسلاید : 22 صفحه وخدایی که دراین نزدیکیست Aromatherapy آروماتراپی (Aromatherapy): علمی است که دپاورپوینت آروماتراپی (Aromatherapy)|40227660|xk|دانلود پاورپوینت آروماتراپی (Aromatherapy),بررسی آروماتراپی (Aromatherapy),پاورپوینت جامع و کامل آروماتراپی (Aromatherapy),کاملترین پاورپوینت آروماتراپی (Aromatherapy),پکیج پاورپوینت آروماتراپی (Aromatherapy),مقاله آروماتراپی (Aromatherapy),تحقیق آروماتراپی (Aromatherapy)
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با پاورپوینت آروماتراپی (Aromatherapy)

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 22 صفحه

وخدایی که دراین نزدیکیست

Aromatherapy آروماتراپی (Aromatherapy):
علمی است که در آن با استفاده از عطر و بویی که از عصاره قسمت های مختلف گیاهان بدست می آورند به درمان جسمی و روحی اشخاص می پردازند.

واژه آروماتراپی از دو تک واژ (aroma) به معنای عطر و بو (therapy) به معنای درمان تشکیل شده است. تاریخچه

این روش سابقه شش هزار ساله و یا بیشتر دارد. در یونان، روم و مصر باستان از مواد معطر برای درمان استفاده می‌کردند. ازجمله این افرادایمهوتپ درمصروهیپوکارت دریونان بودند.
رایحه درمانی نوین در سال1930 دوباره شکل گرفت. هنگامی که شیمیدان فرانسوی، رنه موراسین گاته فوس متوجه خواص سنبل در درمان زخم‌های سوختگی دست خود بدون برجا گذاشتن هیچ اسکاری شد .
در طول جنگ جهانی دوم جراح فرانسوی ارتش دکتر جین والنت، از عصاره‌های معطر به عنوان ضدعفونی کننده استفاده می کردند. چگونگی اثر بخشی رایحه ها،بر سیستم های بدن

سیستم بویایی:تحریک گیرنده عصب بویایی انتقال به سیستم لیمبیک درک وکدبندی تاثیربررفتارجسمی وعاطفی

تاثیر بو بر سیستم های هورمونی و دفاعی:
بوها می توانند بر روند ساخته شدن هورمون ها،گرایش های شخصی،حرارت بدن،سطح هورمون ها ،ساخته شدن انسولین ،سوخت و ساز بدن،سطح هورمون استرس،هورمون های جنسی،سیستم دفاعی بدن ،ا فکار و واکنش های آگاهانه اثر بگذارند.بوها با تحریک مغز ،در ترشح نوروترنسمیترها باعث حالات روانی خاصی می گردند. استفاده از مواد معطر استرس و درد را کاهش داده و باعث تعادل عاطفی شوند.
تنفس مواد خوش بو ورود به درون ریه ها اتصال به مولکول های اکسیژن ورود به درون خون خود بهبودی و خود درمانی اعضا .
ماساژموادمعطر ورود به درون مایع بین سلولی زیر پوست ورودبه جریان خون ورود به اعضای مختلف و سیستم های لنفاوی بدن وتاثیر بر سیستم دفاعی. اثراتشگفت انگیز بوهای خوش در درمان بیماری های روانی

امروزه روانشناسان در درمان بیماری های روانی ،استفاده از روغن های گیاهی معطر را به شکل های مختلف توصیه می کنند.حتی در درمانگاه ها و بیمارستان ها مواد خوش بو کننده ی فضا را به صورت اسپری در هوا می پاشند،تا باعث آرامش و آسایش روانی بیماران شود .رایحه درمانی به طور طبیعی ،انرژی های درمانی و شفا دهنده ی بدن را به فعالیت واداشته و باعث سلامتی جسمی و فکری می شود و از این طریق به کارایی بهتر و بیشتر ذهن و سیستم دفاعی کمک کرده و موجب بهبود کیفیت زندگی می شود حافظه و رایحه
آیا بوی خاصی وجود دارد که بتواند حافظه را تقویت کند؟
در یک ارزیابی شناختی اثبات شد که رایحه رزماری بر تقویت حافظه اثر میگذارد.

گل مریم از قدیم به عنوان عامل اثرگذار بر روی تقویت حافظه به شمار می رفته و اخیراً به فرم کپسول های اسانسی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. تمرکز و هشیاری ذهنی

به نظر می رسد برخی از اسانس هایی که بوی تندی دارند، مانند: نعناع و اکالیپتوس خستگی و بیحالی را از بین می برند.

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.